Psycho - Rozważania

Psychologiczne wątki "po ludzku"

 PODCAST PRZY SOBIE STAŃ

Logo w postaci trzech okręgów z napisaem Przy Sobie Stań w środkuLogo Przy Sobie Stań
28 maja 2022

Odcinek #16 O alkoholu słów kilka.

Alkohol to twój wróg! - mówią. Jesteśmy więc otoczeni przez wrogów. Przynajmniej w naszej szerokości geograficznej. A mimo to, nie widać paniki na ulicach, a wróg często nawet przynoszony jest na różne okazje w formie prezentu czy podziękowań. O co chodzi z tym alkoholem? O tym w 16 odcinku naszego podcastu.

Zapraszamy :) A&H

P.S. W odcinku ponownie polecamy książkę Jakuba Żulczyka "Informacja zwrotna" (naprawdę warto!). Przywołujemy też różne filmy o uzależnieniu lub z uzależnieniem w tle: Pod Mocnym Aniołem, Żółty Szalik i Plac Zbawiciela - ale zdecydowanie do obejrzenia w dobrym dla siebie czasie, bo trudne emocjonalnie.

Cytat Jerzego Pilcha z Pod Mocnym Aniołem:

"- Dlaczego pijesz? - powtórzyła.- Nie wiem - odparłem. - Nie wiem, a raczej znam tysiąc odpowiedzi. Żadna z nich nie jest do końca prawdziwa i w każdej jest łut prawdy. Ale też nie da się do końca powiedzieć, że tworzą one jakąś jedną, wielką, całą prawdę. Piję, bo piję. Piję, bo się boję. Piję bo jestem obciążony genetycznie. (...) Piję, bo mam słaby charakter. Piję, bo coś mi się przestawiło w głowie. Piję, bo jestem zbyt spokojny i chcę się ożywić. Piję, bo jestem nerwowy i chcę ukoić nerwy. Piję, bo jestem smutny i chcę rozweselić duszę. Piję, kiedy jestem szczęśliwie zakochany. (...)"

I jeszcze artykuł.

No tyle to jeszcze nigdy nie polecałyśmy ;p

 

📩 Jeśli podobają Ci się nasze podcasty – subskrybuj kanał Przy Sobie Stań 

🙏 Możesz też wspierać naszą rozgadaną twórczość na Patronite.pl  lub na BuyCoffe.to

📧 Napisz do nas jeśli chcesz żebyśmy poruszyły jakiś ważny  DLA CIEBIE temat z dziedziny psychologii, psychoterapii czy rozwoju osobistego 😀

Polityka prywatności

Regulamin i warunki uczestnictwa

© 2023 Przy Sobie Stań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logo Facebooka
Logo Spotify
Logo Instagrama
Logo YouTube