Hanna Gorejko (oczami Agaty)

A to my... Agata Sielska (oczami Hani)

Początki Przy Sobie Stań

O nas

Współzałożycielka Przy Sobie Stań - Hanna Gorejko
Agata Sielska - współzałożycielka Przy Sobie Stań

Hania jest jedną z najbardziej życzliwych osób wobec ożywionej części świata jakie znam. Gdyby nie była psychologiem powinna zostać obrońcą jakiejś grupy uciśnionych. Albo szarą eminencją jakiegoś mądrego przywódcy. Potrafi szybko dowiedzieć się wszystkiego, choć cały czas uparcie utrzymuje, że czuje, że nic nie wie. Ale to podobno domena ludzi mądrych, a Hania jest mądra. I wykształcona. Gdy postanowiłyśmy, że jedna będzie opisywać drugą poprosiła by nie pisać, że jest psychologiem klinicznym, być może dlatego, że się nie utożsamia z tą rolą zawodową. Ale ja jako jej impresario muszę zaznaczyć, że uzyskanie takiej specjalizacji wymaga pochłonięcia tony książek, praktyk w różnych dziwnych miejscach i zdania egzaminu, o którym krążą legendy. A ona go sobie po prostu zdała a chyba ma tak, że skoro nie było trudno, to o czym tu mówić.

Hania jest też psychoterapeutką. Ukończyła Profesjonalną Szkołę Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia. Ma również Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień. Pracuje integracyjnie, czyli korzysta z różnych podejść psychoterapeutycznych, co do niej pasuje, bo umysł ma otwarty.

I choć jest grzeczna, miła i taktowna to, gdy komuś w gorszej kondycji dzieje się krzywda potrafi wściec się na całego. Ale tak na co dzień potrafi być pięknie asertywna w spokojny i pewny sposób. Powierzyłabym jej pod opiekę dzieci, dom i własną nerkę.

Agata – psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna. Od początku moją uwagę zwróciło jej zainteresowanie drugim człowiekiem. Z ciekawością i życzliwością, bardzo konsekwentnie, próbowała rozumieć – odrębną od własnej – perspektywę innych, ich sposób myślenia i postrzegania świata. Wyobrażam sobie, że m. in. właśnie to przyczyniło się do jej decyzji o wzbogaceniu własnego warsztatu zawodowego o elementy psychoterapii opartej na mentalizacji. Dziś w swojej pracy korzysta także z terapii EMDR.

W naszej relacji uwielbiam Agaty otwartość – zarówno tę własną, w wyrażaniu myśli, poglądów czy potrzeb, jak i otwartość na mnie i mój wewnętrzny, czasem bardzo pokręcony świat (i w ogóle na świat innych). To czego niemalże zawsze można się od niej spodziewać to akceptacja, empatia i uważność, ale też poszerzanie perspektywy i pokazywanie różnych możliwych punktów widzenia. A to wszystko w poczuciu, że czego się nie powie – to jest bezpiecznie i wcale nie jest się największym freakiem ever.

Głowę Agaty wypełniają niezliczone pomysły, plany i marzenia. Zaprzyjaźnianie się ze sobą, które jako takie było początkiem dla Przy Sobie Stań, zrodziło się właśnie w wyobraźni Agaty 😉

Logo w postaci trzech okręgów z napisaem Przy Sobie Stań w środkuLogo Przy Sobie Stań

Nasza znajomość zaczęła się w Klinice Psychiatrii. To tam miałyśmy okazję poznawać się zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnie. Poszukiwanie siebie, własnej drogi – często innej, niż główny szlak – co raz częściej pojawiało się w czasie niezliczonych godzin naszych rozmów i o naszych pacjentach, i o nas samych. I tak zaczęły powoli rodzić się wizje wspólnych działań - działań bardziej nakierowanych na psychoprofilaktykę, psychoedukację i rozwój osobisty. A potem... samo jakoś poszło.

Pewnej sierpniowej nocy 2021 roku, w domku ze zdjęcia, zapadła decyzja, że poważnie zabieramy się za wspólny projekt. To właśnie tam pracowałyśmy nad nazwą, zrobiłyśmy pierwszą "sesję zdjęciową" i nagrałyśmy pierwszy, jeszcze pilotażowy, odcinek podcastu.

Polityka prywatności

Regulamin i warunki uczestnictwa

© 2023 Przy Sobie Stań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logo Facebooka
Logo Spotify
Logo Instagrama
Logo YouTube
Mały, czerwony, drewninany domek - dom Przy Sobie Stań